JazykovýAudit edited

Jazykový audit je proces, na jehož základě jsou účastníci nebo potenciální účastníci kurzů ohodnoceni a zařazeni do příslušné úrovně jazyka v souladu se Společným evropským referenčním rámcem (SERR), neboli Common European Framework of Reference (CEFR). Test pokrývá všechny jazykové úrovně, tj. od A1 až po C2.

Písemná část

Test se skládá ze tří jazykových úrovní - A, B a C. Studenty čeká v každé úrovni 20 "multiple choice" otázek, kde je třeba zaškrtnout jednu z odpovědí a) b) c) nebo d). Pokud student některou z odpovědí nezná, nemusí na ni odpovídat a může pokračovat dál.

Písemný test trvá zhruba 25 minut.

Podle počtu získaných bodů je poté student zařazen do jednotlivých jazykových úrovní podle SERR. Student obratem obdrží výsledek svého testu včetně výčtu správných a chybných odpovědí.

Ústní část testu

Probíhá formou pohovoru, ve kterém jsou stanoveny otázky a podněty ke konverzaci strukturované podle obtížnosti. Test trvá zhruba 10–15 minut, během nichž odborně vyškolený zástupce naší školy klade studentovi dotazy na nejrůznější témata. 

V tomto testu nejde v první řadě o 100% gramatickou správnost, ale o aktivní formu užití cizího jazyka. Je doplněním písemného testu a prověřuje oblasti, které písemný test neumožňuje změřit. To je komunikační dovednost a schopnost poradit si s jazykem na té úrovni, na které se student nachází. 

Výsledek

Na základě výsledků z písemné a ústní části zařadíme studenty do určité jazykové úrovně podle SERR. 

Testy byly pro naši společnost vytvořeny na míru odborníky na testování a prošly zkušební fází i opravnými zásahy. Je tedy vyloučena možnost, že by stejný test již někdy někde studenti skládali. 

Kdy využít jazykový audit?

  • když se chystáte zahájit jazykovou výuku ve vaší společnosti, potřebujete zjistit vstupní úroveň studentů a rozřadit studenty do skupin dle mezinárodně uznávaného systému jazykových úrovní,
  • když chcete porovnat znalosti zaměstnanců různých poboček vaší mezinárodní společnosti,
  • když chcete posoudit, na jakou jazykovou zkoušku zaměstnance připravit,
  • když si chcete ověřit, jestli studenti dosahují ve svém jazykovém vzdělávání takového pokroku, který očekáváte,
  • když potřebujete nezávisle zhodnotit práci vašeho dodavatele jazykových kurzů,
  • když se vaši zaměstnanci vzdělávají na různých místech a vy si chcete ověřit kvalitu výuky jednotlivých dodavatelů a výsledek vaší investice,
  • když chcete motivovat zaměstnance a poskytnout jim přehled o výsledcích pokroku.

Přínos a výhody nezávislého jazykového auditu

Objektivnost – zkoušející osobně neznají účastníky testů, a proto je nemohou ani zvýhodňovat, ani znevýhodňovat. Úroveň všech studentů je vyhodnocena podle stejných měřítek, tedy zcela objektivně.

Nezávislost – jazyková škola, s níž pravidelně spolupracujete, může mít studenty již rozdělené do skupin, a aniž by je vždy pravidelně testovala, pokračuje podle stanoveného plánu výuky. Každý student však svou úroveň zlepšuje jiným tempem. Nezávislý audit ověřuje skutečnou úroveň studenta, aniž bere v úvahu předcházející studium nebo výukové plány.

Chcete se na cokoli zeptat? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo zavolejte na +420 775 385 788. Jsme tu pro Vás.