MargotAldebron

Margot (USA)

Nikdy jsem nečekala, že budu lektorka, učitelka. Když se na to zpětně podívám, tak to tak asi mělo být. Já jsem v naší rodině "velká sestra" a mohu rozhodně říci, že jsem učila od svých 6 let. Moje vášeň asi pramení z toho, že chci ostatním předávat sílu. Ráda jsem četla své sestře, ale nic mi nedělalo tak velkou radost, jako když jsem jí viděla číst si pro sebe - to co sama chtěla, kdy chtěla. Tato vášeň mě provází do dneška. Jakožto lektorka angličtiny se vidím v pozici, kdy nabízím příležitost svým studentům, aby vypilovali své komunikační schopnosti na takovou úroveň, aby mohli realizovat své sny - ať již jsou charakteru pracovního, cestovatelské sny, studijní sny nebo jen osobní zájmy. 

Po střední škole jsem studovala "filmmaking" protože jsem chtěla sdílet příběhy. Pak se mi ale zdálo, že zas nemám tolik příběhů ke sdílení - tak jsem se rozhodla cestovat, abych možné příběhy posbírala. To byl důvod, proč jsem z USA odjela. Všichni se mě ptají "Ale proč jsi si vybrala Českou republiku?" a já musím odpovědět "Protože jsem pitomá Američanka". Abyste rozuměli, když jsem se rozhodovala, kam odjet, tak jsem koukala do mapy na různé země a všimla jsem si oblasti, která byla pojmenovaná "Bohemia" v České republice. Řekla jsem si "Ha! Toto je to místo, odkud pochází všichni bohémové z počátku 1900! Všichni ti malíři, umělci, filosofové a muzikanti, co kouřili cigarety a pili absinthe v pařížských kavárnách, ti museli přijít z této "Bohemia"! To musí být krásné, kouzelné místo, plné zvláštních osobností a charakterů a skvělých příběhů. Tam pojedu. "Nyní se stydím přiznat, jak jsem to celé popletla. Ale byla to šťastná chyba, protože pravda je taková, že jsem objevila, že celá Česká republika je krásná a kouzelná, plná zajímavých osobností a charakterů a plná skvělých příběhů. 

Ve Ville působím od roku 2014 a věnuji se výuce širokého spektra studentů. V některých letech jsem se zaměřovala více na děti, jindy zase více na dospělé. Mám ráda kombinaci. V létě jsem vedla mnohé The Villa kempy i dětské tématické Workshopy v angličtině. S dětmi ráda rozvíjím jejich aktivní komunikační schopnosti při hře nebo tvořivých činnostech, tak aby se děti učily přirozenou cestou. Děti se učí spontánně a s radostí a to mě nabíjí energií. 

Vyučuji i celou řadu dospělých a korporátních klientů. Není mi cizí vést hodiny právní angličtiny, angličtiny zaměřené na marketing a média, na obchodní dovednosti nebo HR. S měnícím se světem se adaptují i mé hodiny a to dle potřeby třeba do on-line prostředí, které je nyní našimi studenty žádané. Ve Ville se podílím na organizaci odborných seminářů i webinářů v angličtině na témata, se kterými mám letité zkušenosti z osobní výuky.