The Villa 4Kids se snaží jít s dobou! A doba se přesouvá do on-line prostředí. A my se snažíme to společně s Vámi zvládnout. 

Kids Mr Mrs Baby Potato Head  122114920 361721608374552 1310670359364566117 n  KIds Mr Potato Head Body Parts

Přiznáme se, že i nás v březnu 2020 zaskočil nouzový stav a s ním související opatření. Stejně jako mnohé základní i střední školy se praly s volbou platformy, s organizací výuky, i my jsme se začali v tomto ohledu vzdělávat. 

Píše se říjen 2020 a základní školy se znovu zavírají. I přes pandemií vystrašené rodiče se nám podařilo od září 2020 zorganizovat několik skupinek naší populární Anglické družiny. Zároveň se mnozí rodiče rozhodli pro privátní lekce pro své děti. Věříme, že dané rodiče k tomuto rozhodnutí vedlo mimo jiné i to, že je zapotřebí v takto složité době děti ve výuce podpořit a najít pro ně dostupné možnosti, které doplní už tak omezenou školní výuku. 

Privátní hodiny on-line už jsou pro naše lektory samozřejmostí. Užívání různých platforem také. Vždy se snažíme vyjít vstříc klientovi, aby bylo spojení co nejsnazší. Přiznáváme, že se někdy může stát, že dojde k technickým potížím. Snažíme se pak lekci domluvit na nový termín. 

ZoomLogo  Whatsup SkypeLogo GoogleMeetLogo MicrosoftTeamsLogo

Výuka malých dětí ve skupině byla samozřejmě výzva. Vyžaduje to pomoc a angažovanost rodičů, ale za ten úsměv dětí při on-line hodině angličtiny to stojí - zkuste to! 

Lekce, které jsou za normálních okolností většinou 60 minutové, jsme rozdělili na 30 minutové a děti ze skupiny jsme také rozdělili napůl. Získali jsme tím komornější výuku, kdy bylo na dané děti nejen lépe vidět, ale také byly častěji na řadě. 

Pro zábavnou výuku jsme zvolili témata, kdy jsme mohli využít zábavné doplňky. Parťákem na prvních lekcích nám byl Mr. Potato Head. S ním jsme si prosvištěli části těla a třeba i barvy. Dalším tématem bylo ovoce a zelenina. Jsme připraveni setrvat v zábavné výuce tak dlouho, jak bude potřeba. Držme si všichni palce, abychom toto období zvládli, a abychom se během pandemie naučili třeba i něco nového. 

S dětmi si během dlouhých podzimních večerů můžete vyrobit papírové postavičky Mr. nebo i Mrs. Potato Head a cvičit slovíčka z prvních lekcí: body, arms, eyes, nose, ears, hat, mouth, moustache... 

Všem dětem i rodičům, kteří s námi studují, tímto děkujeme za přízeň, trpělivost při potížích a budeme se těšit, že se po dobu, kdy to jinak nebude možné, budeme vídat on-line! 

5 senses3