>> SPUSTIT KVÍZ PRO DĚTI <<

>> SPUSTIT KVÍZ PRO DOSPĚLÉ <<

Věděli jste, že vánoční stromeček se kdysi ve slovanských zemích věšel za kmen ze stropu dolů? Že Ježíš Kristus se asi narodil na jaře, ale církev ustanovila datum oslav jeho narození v prosinci, aby odvedla pozornost od pohanských svátků, které se v té době slavili? Slyšeli jste už o tom, že Vánoce byly dokonce na chvíli v 17. století úplně zrušeny?

Zkrátka historie Vánoc je plná zajímavých okamžiků i rarit. 

Klasické marketingové šílenství, které známe dnes, je výdobytkem moderní doby a podobně jako oslavy svatého Valentýna, přišlo z Ameriky. Dnes si svátek spíš spojíme s lahví Coca-coly a trhy na náměstí, než zpíváním v kostele a půstem, ale přesto je to období, které má svoje kouzlo. 

Čas odpočinku, nabrání nových sil, trávení chvil s rodinou a co si budeme povídat, hlavně období dobrého jídla (kromě těch, co se poctivě postí).

Proslýchá se, že první cukroví dal o Vánocích v roce 1670 při jedné mši sbormistr dětem, aby je přinutil být potichu a nezlobit. Však sladkosti a cukroví platí takhle na děti dodnes.

Vánoce by ale měly být především obdobím, kdy se také dobře pobavíte, proto jsme se rozhodli vytvořit pro vás vtipný vánoční kvíz (vyberte si pro vás vhodnou verzi), kde se nejenom něco dozvíte z historie Vánoc ve světě, ale ještě se u toho pobavíte. A to je v dnešní době potřeba asi víc než kdy dřív.

Zkuste dát doma hlavy dohromady a odpovězte na 10 otázek. Myslíte, že je zvládnete všechny? Jak dobře znáte nejenom anglické a americké Vánoce?

To zjistíte v kvízu:

>> SPUSTIT KVÍZ PRO DĚTI <<

>> SPUSTIT KVÍZ PRO DOSPĚLÉ <<

 

Pohodové svátky vám přeje

Váš The Villa tým