BarboraSkarupova

Barbora (ČR)

Ahoj, já jsem Barča! :) Má cesta s angličtinou začala pravděpodobně, když jsem poprvé vycestovala (spíše náhodou) do Británie a absolutně se zamilovala do celého Spojeného království – včetně angličtiny. Ať už šlo o tábory v Anglii, dovolené do anglofilních zemí či nabírání všech možných informací z anglických zdrojů, můj cíl byl jasný: zlepšovat se a zlepšovat.

Ve chvíli, kdy jsem dokončila střední školu bylo jasno, že angličtina mě bude provázet do světa. Proto jsem se rozhodla připravit se na Cambridge certifikát CAE, tedy na úrovni C1 a úspěšně jej i obdržela. Byl to takový hezký odrazový můstek pro mé následující studium Hospitality and Event management v Dánsku. Tato cesta a život v cizině jsou dozajista dodnes mou největší životní zkušeností se vším zlým a dobrým. Přestože jsem se po dokončení studií vrátila do ČR, jazyk jsem nenechala ladem. Vrátila jsem se k doučování, které mě provázelo, ať už jsem zrovna pracovala kdekoliv. Dnes krom učení ostatních využívám angličtinu v každodenním životě jak doma, tak s přáteli z celého světa (online svět k tomuto velmi přívětivý) či v práci, a to je pro mě největší radost.

Mám za to, že mým největším přínosem do lekcí angličtiny je fakt, že jsem se nenarodila s talentem pro jazyk. Nebyla jsem v angličtině dobrá od začátku. Dokonce jsem se sama v cca čtvrté třídě musela nechat doučovat. To však vše změnilo! Dostala jsem pocit, že při správném vedení nejsem “zas tak hloupá” a že ne všichni musíme mít na jazyk talent. Je to o přístupu a trpělivosti, a to se snažím aplikovat u každého svého studenta, ať už je to začátečník, anebo dospělák s cílem připravit na certifikát z úrovně C1. 

Ve volném čase píšu vlastní texty, miluju knihy, dobrou kávu a k tomu i vaření. Když relaxuju, zřejmě mě najdete v nějakém lese s milovaným pejskem či doma u knihy drbající naši kočku :).