Teachers Profile Pic 2

Alicia (Austrálie) 

Dobrý den! Já jsem Alicia, učitelka angličtiny z daleké Austrálie. 

Do Prahy jsem se přestěhovala před třemi lety a bezhlavě jsem se zamilovala do krás tohoto města. Doopravdy! Tohle město je jako vystřižené z pohlednice! Do Prahy jsem přijela studovat obor biochemie - rozhodnutí, které často zpochybňuji, obvykle, když dělám domácí úkoly z fyziky ;). 

Už dříve mě má láska k poznávání různých kultur a navazování kontaktů s lidmi zavedla na vzrušující okružní cestu. Šestnáct let jsem se vznášela v oblacích jako letuška, během té doby jsem žila ve Spojených arabských emirátech, Kataru a Saúdské Arábii.
Nějakou dobu jsem také žila v Mexiku, kde jsem se naučila mluvit španělsky - ne úplně dobře. Vím, jaké to je bojovat v cizím jazyce a mít pocit, že se v konverzaci utopíte. Ne vždy to jde hladce, ale díky tomu jsem se dokázala do svých studentů vcítit.
Učení dětí je to, co mi opravdu leží na srdci. Jejich nekonečná energie mě nepřestává udivovat a neustále mi připomíná, jak zmatená může angličtina být. Proto se ze všech sil snažím mluvit a učit jasně a srozumitelně.

Během své učitelské dráhy jsem měla to potěšení ponořit se prostřednictvím svých studentů do různých kultur. Je neuvěřitelné, kolik se toho můžete naučit při výuce angličtiny - je to jako kulturní výměna, která probíhá oběma směry.
Těším se na setkání se všemi mými studenty! Společně budeme řešit angličtinu, poznávat kulturu toho druhého a hodně se u toho nasmějeme :).