SHC TEACHER AdamKoska

Adam (ČR)

Už od střední školy patřilo k mým velkým životním vášním cestování a protože angličtina je v dnešní době „lingua franca“, se kterou je možné domluvit se skoro všude, bral jsem tak nějak samozřejmě, že se v ní budu zdokonalovat. Postupně se mi zalíbilo asi vše, co k angličtině patří – její melodičnost, humor, hloubka... Jaké to je mluvit delší dobu jenom anglicky, jsem si vyzkoušel při semestrálním pobytu v Belgii a půlroční stáži v Turecku, ale ani při cestách v Asii či Karibiku jsem zatím nenarazil na místo, kde by nepomáhala prolamovat bariéry mezi kulturami.

S vyučováním angličtiny jsem začal na střední škole a pokračuju v něm s přestávkami dodnes. Baví mě sdílet se studenty to, co je na angličtině fascinující, a pomáhat jim nacházet jejich vlastní vztah k jazyku. Kromě lektorování příležitostně překládám a pravidelně píšu články v angličtině pro několik různých webových stránek. Mám za to, že v dnešní době otevírá znalost angličtiny tolik pomyslných dveří, že by byla velká škoda nechat si ji proklouznout mezi prsty.

Ve Ville pracuji od roku 2012. Vedu kurzy pro dospělé a teenagery. Mé lekce mohou být zaměřeny komunikačně, gramaticky, ale i odborně (obchodní angličtina, finanční angličtina, marketing, logistika atp.). Připravuji též studenty na různé zkoušky (Maturita, PET, FCE, CAE atp.). S nástupem větší popularity on-line výuky se také podílím na webinářích The Villa vedených v angličtině pro mezinárodní publikum, které se staly v dnešní době populární.