TasciGibson

Tasci (USA)

Vždycky jsem chtěla být učitelkou a vždycky jsem milovala studium jazyků. Takže nebylo žádným překvapením, že jsem vystudovala lingvistiku a jakožto svou diplomovou práci si zvolila aplikovanou lingvistiku. Po dokončení univerzity jsem se odstěhovala do Prahy a stejně tak, jako učení, jsem si ji zamilovala, a to nejen díky snadnému cestování. S Villou započala má spolupráce v roce 2007 a i když se dnes věnuji především školení lektorů v programech TEFL naše spolupráce stále trvá. 

Ráda se věnuji mírně a středně pokročilým studentům. Je fajn vidět sebevědomí, se kterým studenti rostou, jak získávají více zkušeností s mluvením. Tito studenti disponují dostatkem gramatiky a slovní zásoby, aby se vyjádřili v diskusi, ale zároveň vědí, že je čeká ještě mnoho práce a jsou připraveni se učit.

Od doby, kdy jsem přijela do Prahy, studuji češtinu. Je to trochu jako lezení po skalách: trvá mi to dlouho, ale pomalu se posouvám. Na univerzitě jsem studovala španělštinu a italštinu. Studium jazyků mě opravdu baví a individuálně jsem jich studovala několik, jsem však lepším čtenářem než mluvčím.

Česká republika je jako vzácný drahokam. Mohla bych trávit každý víkend cestováním do nějaké zapomenuté vesničky, objevit nový hrad nebo nějaký přírodní zázrak a nikdy nenavštívit jedno místo dvakrát. Lidé mají jedinečný smysl pro humor. Jídlo se vám vryje pod kůži. A pivo je neodolatelné. Miluji Česko!

Jeden z mých nejoblíbenějších citátů: "Piš, abys byl pochopen, mluv, abys byl slyšen, čti, abys rostl."